NÜKLEER KARŞITI KONGRE DUYURUSU

2011 yılında Japonya’ da  yaşanan Fukuşima nükleer santral kazası sonrası ülkemizde de kurulmak istenen nükleer santrallere ilişkin endişe ve tepkiler artmış, AKP hükümeti halkının sesini dinlemek yerine, Japonya ile nükleer enerji için işbirliği anlaşmalarına girişmiş,  Akkuyu’ da  göstermelik ÇED süreciyle akılları ve vicdanları hiçe saymaya devam etmiştir.

Sekreteryası Odamız  tarafından yürütülen Nükleer Karşıtı Platform ülkemizde ve dünyada nükleer santrallere ve nükleer silahlara karşı yıllardır kamuyu bilgilendirerek  örgütlü bir karşı çıkışı örmeye çalışmaktadır. Platform nükleer santral karşıtları ve ülkemizdeki tüm çevre hareketleri ile nükleer santral kurulmasına yönelik güçlü bir mücadelenin ısrarla sürdürülmesine yönelik , tüm nükleer karşıtlarının çağrılı olduğu  Nükleer Karşıtı Kongre’ yi 09 Mart 2014  tarihinde Sinop ‘ ta  gerçekleştirme kararı almıştır.

Tüm nükleer santral karşıtlarını “ nükleere inat, yaşasın hayat ! ” demek için nükleer karşıtı  kongreye  davet ediyoruz.

Nükleer Karşıtı Platform

Nükleer Karşıtı Kongre

9 Mart 2014 –Pazar

Saat : 10.00

Aşıklar Düğün Sarayı

Yenimahalle Gazi Cad. No:1

SİNOP

 

NKP İletişim:

Tel: (312) 4253272/123

E-Posta: [email protected]

Web: www.nukleerkarsitiplatform.org

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top