NKP KONGRESİ ANKARA’DA TOPLANIYOR

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Kongresi, 22 Mart 2020 tarihinde (Pazar günü) Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye’de NKP’nin durumu ve muhalefet gücünün arttırılmasına yönelik projeksiyonların ele alınacağı Kongre, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Konferans Salonu’nda, saat 10.00’da başlayacak.

EMO`nun sekretaryasını yürüttüğü, bünyesinde birçok meslek odası, sendika ve gönüllü kuruluşun yer aldığı NKP Kongresi, açılış konuşmaları ile başlayacak. Divan oluşturulmasının ardından, Sonuç Bildirgesi Komisyonu`nun belirlenerek Kongre çalışmalarına devam edilecek. Kongre`de, Türkiye`de NKP`nin durumu ve muhalefet gücünün arttırılmasına yönelik projeksiyonlar başlığı altında; NKP çalışmaları kapsamında yürütülen etkinlikler ve güncel durumları, NKP`lerin çalışmalarının örgütlenmesi ve organizasyonu için yapılan çalışmalar, NKP`nin geleceğe yönelik dinamik örgütlenme modelinin, hukukunun belirlenmesi, çalışma programı oluşturulması konusunda değerlendirmeler paylaşılacak.

Kongre çalışmaları, Sonuç Bildirgesi`nin okunması ve katılımcıların dilek ve temennilerin ardından tamamlanacak.

Sendika ve meslek örgütü temsilcileri, bilim insanları, uzmanlar, sektör temsilcileri, çevre kuruluşları ve çok sayıda nükleer karşıtının bir araya geleceği Kongre, halka açık gerçekleştirilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top