NKP EŞGÜDÜM TOPLANTISI PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Eşgüdüm Toplantısı, 16 Ocak 2011 tarihinde saat 11.00`de İstanbul`da Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nde yapılacak. Toplantıda, nükleer santral kurma girişimlerinde gelinen son durum değerlendirilerek, yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunulup, eylem takvimi oluşturulması amaçlanıyor.

NKP Sekretaryası‘nı yürüten Elektrik Mühendisleri Odası tarafından eşgüdüm toplantısı için NKP bileşenlerine gönderilen çağrı yazısında, AKP Hükümeti tarafından 12 Mayıs 2010 tarihinde Rusya ile yapılan devletlerarası antlaşma ile Mersin Akkuyu‘da içerisinde yakıt zenginleştirme ve fabrikasyonu olan nükleer santral projesinin resmi olarak başlatıldığı anımsatıldı. “Diğer taraftan Sinop‘ta kurulmak istenen Nükleer Santral için Kore hükümeti ile görüşen AKP Hükümeti anlaşma sağlayamadığından yeni arayışlar içerisine girmiştir” denilen çağrı yazısında, “Bu konuda yıllarca kamuoyunu bilgilendiren ve örgütlü bir karşı çıkışı örme mücadelesi veren Nükleer Karşıtı Platform‘un gelinen son durumu değerlendirmek, yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve eylem takvimi oluşturmak” amacıyla eşgüdüm toplantısı yapacağı kaydedildi. Çağrı yazısında NKP Eşgüdüm Toplantısı‘nın gündemi de “Bilgilendirme, NKP Çalışmalarının Koordinasyonu, Etkinlikler ve Çalışma Programı” olarak belirlendi.

NKP Eşgüdüm Toplantısı
Yer : Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sk. No:9/2 34433 Beyoğlu/İSTANBUL
Tarih : 16 Ocak 2011 /Pazar
Saat : 11:00

NKP Eşgüdüm Toplantısı için 312 425 32 72/123 numaralı telefon ve [email protected] adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top