MiTiNGE ÇAĞRI

26 Nisan 1986’da gerçekleşen Çernobil nükleer faciasının 28. yılında Nükleer Karşıtı Platform eliyle Sinop Uğur Mumcu Meydanı`nda nükleer karşıtı miting düzenlenecek. TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu olarak Türkiye’de Çernobil ve Fukuşima benzeri nükleer kazalar yaşamak istemeyen nükleer karşıtları ile beraber, kazanın 28. yılında 26 Nisan 2014 Cumartesi günü `Nükleere Hayır` diyoruz…Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından yapılan çağrı metnine haberin devamından ulaşabilirsiniz.
Mitinge katılım için EMO Ankara Şubesi‘nden otobüs kaldırılacaktır. 25 Nisan 2014 Cuma gecesi saat 24.00‘te Ankara‘dan Sinop‘a hareket edilecek olup, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü mitingin ardından Ankara‘ya geri dönülecektir. Katılmak isteyen üyelerimizin Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıt İçin:

0312 231 44 74 – 132

MİTİNG:
26 Nisan 2014 / Saat: 12.00
Sinop Uğur Mumcu Meydanı

 

NÜKLEER SANTRAL KARŞITLARI ÇERNOBİL FACİASININ YIL DÖNÜMÜNDE TÜRKİYE’ NİN

HER YERİNDEN SİNOP HALKIYLA BULUŞMAYA GELİYOR…

YAĞMA YOK..! NÜKLEERCİ LOBİLERİN OYUNU BOZULACAK…

NE SİNOP’TA NE DE;  MERSİN-AKKUYU’DA; NEDE TÜRKİYENİN BİR BAŞKA YERİNDE NÜKLEER SANTRAL KURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ…!!!

Ülkemizde ve Dünyada Nükleer Santral İstemiyoruz Diyenler..!

Nükleerci Lobilerin güdümündeki AKP Hükümetinin Nükleer Santral kurma girişimlerine karşı;  Sinop Uğur Mumcu Meydanında bir kez daha yüreklerimizi ortaklaştırmak, seslerimizi dosta düşmana karşı daha gür bir şekilde haykırmak için Çernobil Faciasının   28. yıl dönümünde; 26 Nisan da Sinop’ ta olacağız..

Bilimsel ve toplumsal tepkileri görmezden gelerek, çalakalem hazırlanan yasa ve yönetmeliklerle nükleer santral yaptırmaya kalkışan AKP Hükümeti; hükümetler arası anlaşmalarla nükleer santral yapma projesini halkın olmadığı kapalı kapılar arkasında sürdürmeye devam etmektedir. Fukuşima da gerçekleşen nükleer santral kazasını; “tüp gaz patlaması” ve “uçak kazası” ile benzeştirerek halkımızı yanıltmaya/ kandırmaya çalışmaktadır.

Bizler Unutmadık, Unutmayacağız..! 

Çernobil kazası ile yaşamını yitiren insanlar, kullanılamayan binlerce kilometre tarım alanları, kirlenen yer altı ve yer üstü kaynakları ve insanlar üzerinde sonuçları bugün süren ve gelecekte de devam edecek olan sağlık trajedileriyle dolu bir yaşam unutturulmak isteniyor.

Nükleer santrallerin en önemli sorunlarından biri olan radyoaktif atıklar, çözümsüz ve yalnızca bu günü değil, geleceğimizi de tehdit eden en önemli sorunlardan biridir. Henüz dünyanın hiçbir bölgesinde, nükleer atıkların saklanması için lisanslı son depolama alanı bulunmamaktadır. Bu atıkların getireceği milyarlarca dolarlık ek maliyetler,   nükleer lobicilerce hiç dile getirilmemektedir. Sadece Çernobil’de değil, Japonya’da da meydana gelen kazalar, nükleer santrallerin güvenlik sorununun “eski teknoloji” masallarıyla açıklanamayacağının en açık göstergesidir

Tüm dünya; bu kaza ile birlikte nükleer enerji santrallerini yeniden sorgularken, birçok ülkede mevcut santrallerin kapatılması ve yeni nükleer enerji santrali yapılmaması yönünde kararlar alınırken, AKP Hükümeti yanlış enerji politikalarında ısrar ettiğini göstermektedir.

Çernobil Nükleer Santralinde yaşanan facianın 28. yıldönümünde AKP Hükümetini ve bir kez daha uyarıyoruz…

Nükleer lobinin dayatmaları ile ülkemiz insanı ve yaşam alanlarımızın tehdit altında bırakılmasına sessiz kalmayacağız

Şimdi Tarihsel bir sorumlulukla 26 Nisan 2014 Cumartesi günü tüm yurttaşlarımızı Sinop’ta düzenlenecek Mitinge çağırıyoruz.

* SİNOP NÜKLEER SANTRAL İSTEMİYOR…

* NÜKLEERE İNAT YAŞASIN HAYAT….

* ÜLKEMİZİN NÜKLEER ÇÖPLÜK HALİNE GETİRİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ…!

* YAŞAMI DOĞAYI VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ SAVUNMAK İÇİN,

  ÇERNOBİLİN 28.YIL DÖNÜMÜNDE SİNOP’TAYIZ! 

 

 

Tarih                 : 26 NİSAN 2014 CUMARTESİ

Toplanma yeri : ESKİ OTOGAR / DİYOJEN HEYKELİ YANI

Saat                  : 12.00

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top