ÇEVRE GÜNÜ`NDE NÜKLEERSİZ DÜNYA ETKİNLİĞİ

İzmir Akademik Meslek Odaları Platformu (İMOP) ile Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü`nde nükleer santrallar konusunda bir panel düzenleyecek. `Dünya Çevre Gününde Nükleersiz Bir Dünya İçin!` ana temasıyla düzenlenecek olan panelde, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş ile Enerji ve Nükleer Politika Bağımsız Analisti Mycle Schneider katılacak. Panel, 5 Haziran 2011 Pazar günü saat 15.00`de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Akdeniz Salonu`nda gerçekleştirilecek.

İMOP ve EGEÇEP‘in “Nükleer? Hayır, Teşekkürler” sloganıyla düzenleyeceği etkinlik, 5 Haziran 2011 tarihinde saat 14.30‘da yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak. Açılışta EGEÇEP Dönem Sözcüsü Ertuğrul Barka, İMOP Dönem Sözcüsü Ferdan Çiftçi konuşacak.

Panele konuşmacı olarak katılacak olan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, “Türkiye‘nin Enerji Politikaları ve Nükleer Santrallar” konulu sunum yapacak. Panelin diğer katılımcısı olan 1997 Alternatif Nobel Ödülü Sahibi, Enerji ve Nükleer Politika Bağımsız Analisti Mycle Schneider “Dünyada 2010-2011 Nükleer Enerji Statü Raporu ve Fukuşima” başlıklı bir konuşma yapacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top