Mersin Mitingi’nin Düşündürdükleri

Merhaba

Bu bu platformdaki ilk yazı olmasına rağmen, benim kaçıncı yazım emin değilim. Zira ortaokul yıllarıma dayanan süreçten beri yazarak kendini ifade etmeye çalışanlardanım.

Tüm dünyada mühendislerle ilgili genel bir düşünce vardır, ben de bunu bildiğimden, daha anlaşılır daha az teknik olarak düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sürç-ü lisan edersek affola.

26 haziran Mersin mitingini yaşadık. Öncesindeki 5 haziranda Ankarada toplanan NKP eşgüdüm toplantısında yapılan genişletilmeler ve kolaylaştırılmalara bağlı olarak, hem miting sürecine katılmış, hem de TURÇEP adına NKP Yürütmesine girmiştim. Çok heyecanlı idim, bu yıllar sonra içinde birebir olduğum bir mitingdi. Üstelik Akkuyu, benim ekoloji çalışmalarıma başladığım ilk alandı. Bu noktada biraz büyük çocuk gibi, özel bir anlamı var.

6 kişilik bir ekiptik. Evet o son 20 gün çok uğraştık. Kızıldereli afişine dek, bir çok ilgi çekici detayı düşünmüştük, yıllar sonra, başka ortamlarda aynı düşünemediğimiz bir çok arkadaşla, 26 haziran için elele vermiştik. Bizim için cidden bir anlamı vardı. Belki de çok ciddiye aldık. Geldiğimiz noktada tam da böyle düşünmeye başlıyorum.

Bu miting bizim Ayşe teyzelere, Kızım Destina’ya, tekerlekli sandalyesi ile gelen Zeynep’e ne akdar borçlu olduğumuzu göstermiştir.

Bu miting bize istersek Sinop’tan, Adana’dan, İstanbul’dan, Eskişehir’den ortak düşlerimiz için biraraya gelebileceğimiz göstermiştir.

Bu miting, sınalar , yağmurlar bile olsa, sorumluluklarımızın farkında olduğunu göstermiştir.

Bu miting asla düşlerimizden vazgeçmememiz gerektiğini göstermiştir.

Oradaki sayıyı sadece 2500-3000 kişi görmemek lazımdır Ekolojistler aynı anda , ayrı 2 eylem daha yaparak Türkiyedeki bir ekoloji gerçeğinin altını çizerek olayın farklı boyutlarını göstermişlerdir.

 

Sonuç itibaryla bir miting için emek verilmiş ve orada kavgamız , düşlerimiz için bir mücadele verilmiştir. . Şimdiki noktamız dünden daha zordur. Biz bu kavramla daha zorlu parkurlara ama hep beraber  inadına devam edeceğiz. Orada olan . destek veren, yürek koyan herkese sonsuz teşekkürlerimle.

Rana ARIBAŞ

TURÇEP NKP Çalışma Grubu-Yürütme Üyesi

Elek. Müh

 <–>

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top