LANETLİYORUZ

BASIN AÇIKLAMASI: REYHANLI, DİYARBAKIR ve SURUÇ KATLİAMLARININ FAİLLERİNİ TANIYORUZ, AKKUYU, SİNOP VE BÜTÜN DOĞAMIZI YOKETMEK İSTEYEN MÜTEŞEBBÜSLERİ BİLİYORUZ VE LANETLİYORUZ!

Dün Suruç’ta onlarca genç insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan saldırılar, 2013 yılında Reyhanlı’da, 7 Haziran seçimleri öncesinde Diyarbakır’da ve yüzden fazla yerde yapılan terörist saldırıların devamı ve yeni saldırıların habercisidir. Bu katliamların gerçek sorumluları, daha önce yaşanan saldırıların gerçek faillerini bulup cezalandırmayan, daha da kötüsü toplumsal düşmanlığı ve kutuplaşmayı her fırsatta körükleyen siyasi iktidardır.

Dün Cudi’de ve Akkuyu’da ortaya çıkan orman yangınlarıyla başedemeyen ama nükleer üstüne nükleer santral kurmak inadından vazgeçmeyerek hepimizin yaşamını ve geleceğini tehlikeye atmaktan çekinmeyen zihniyet, madenlerde, inşaatlarda, mevsimlik işçilik yollarında onar onar yüzer yüzer ölen insanlarımızın ölümünü fıtratında var diye olağanlaştırmaya çalışan rant hırsı, daha çok katliamla, faciayla yüzyüze getirecektir bizleri. Tabi biz izin verirsek, tabi biz engellemezsek…

Kobane’deki yıkıma bir nebze olsun yardım etmeye, çocuklara oyuncak ve umut götürmeye kalkışan gençlere yönelik bu insanlık dışı, vicdan ötesi ve iğrenç saldırıları yapanları, bu saldırganları kollayanları, görmezden gelenleri, sınırlarımızın güneyindeki özgürlük hareketinin ilerlemesini “neye mal olursa olsun engelleyeceklerini” ilan edenleri bütün kalbimizle lanetliyor ve bir kere daha haykırıyoruz: Sizin silahlarınız, bombalarınız, katliamlarınız bizlerin insanca ve kardeşçe yaşama arzusunu asla azaltmayacak ve sonunda yaşam ve insanlık galip gelecektir.

Size ve kimseye, istikrar diye, kalkınma diye, enerji diye, kar diye, fıtrat diye, kader diye, bizleri, bizim çocuklarımızı, bizim doğamızı ve geleceğimizi onar onar, yüzer yüzer, biner biner yoketmenize izin vermeyeceğiz. İZİN VERMEYECEĞİZ. Siz nükleer atıkları gömmek için yer ararken biz size tarihin atık çöplüğüne göndereceğiz.

İSTANBUL NÜKLEER KARŞITI PLATFORM

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top