BASIN TOPLANTISI VE SÖYLEŞİ ÇERNOBİL FACİASININ 32. YILINDA NÜKLEER SANTRALLARIN ETKİLERİ

Çernobil faciasının 32. Yılında, nükleer santralların etkilerini bir kere daha anımsatmak ve ülkemizde inatla sürdürülen nükleer maceranın yol açacağı yıkıma dikkat çekmek için 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy’un katılacağı Basın Toplantısı ve Söyleşi düzenleyeceğiz. Üyelerimizi ve duyarlı kamuoyunu davet ettiğimiz söyleşimize biri Japonya’dan diğeri Amerika’dan iki konuğumuz katılacak ve bizleri, ülkemizi bekleyen tehlikeler konusunda bilgilendirecekler.

26 Nisan 1986 yılında meydana gelen ve ülkemizi de yakından etkileyen Çernobil Nükleer Santralı faciasının etkileri hala sürüyor. Çernobil faciasının yarattığı yıkımın izleri hala giderilememişken, 2011 yılında ortaya çıkan Fukuşima Nükleer Santral patlaması radyasyon yaymaya ve tüm doğal yaşamı zehirlemeye devam ediyor.

Çernobil faciasının 32. Yılında, nükleer santralların etkilerini bir kere daha anımsatmak ve ülkemizde inatla sürdürülen nükleer maceranın yol açacağı yıkıma dikkat çekmek için 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy`un katılacağı Basın Toplantısı ve Söyleşi düzenleyeceğiz.

Üyelerimizi ve duyarlı kamuoyunu davet ettiğimiz söyleşimize biri Japonya`dan diğeri Amerika`dan iki konuğumuz katılacak ve bizleri, ülkemizi bekleyen tehlikeler konusunda bilgilendirecekler.

KONUKLARIMIZ:

Masumi Kowata – Fukuşima Tanığı
Prof. Dr. Hayrettin Kılıç –  Green Think Tank of Turunc Foundation Vakfı Kurucusu
Nurcan Bircan Yayla – EMO İstanbul Şubesi
Pınar Demircan – Yeşil Gazete

BASIN TOPLANTISI BİLGİLERİ
Tarih: 25 Nisan 2018 Çarşamba
Saat: 11.00
Yer: EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı – Tülin Aydın Eğitim Merkezi (Harbiye)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top